Jaki wybrać prezent dla kilkuletniej dziewczynki

Maluchy uwielbiają bawić się zabawkami, więc to je najczęściej wręcza im się w formie podarunku. Obecnie jednak istnieje tak szeroki wybór rozmaitych drobiazgów, że powstaje dylemat, co powinno się zakupić. Jaki prezent ucieszy kilkulatkę?

Idealny podarunek

Warto zdecydować się na zakup lalki Barbie. Jest to ponadczasowa zabawka, uwielbiana przez dziewczynki w różnym wieku. Pozwala rozwijać wyobraźnię oraz kreatywność. Jeżeli chciałoby się wręczyć dziecku większy prezent, można dokupić do niej domek, najlepiej umeblowany. Dzięki temu kilkulatka będzie miała zajęcie na długie godziny. Lalki występują w wielu rozmaitych wariantach, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Warto dopasować konkretny model do zainteresowań dziecka. Jeżeli na przykład uwielbia zwierzęta, idealny wybór stanowi Barbie weterynarz lub farmerka, sprzedawana w zestawie z różnymi zwierzątkami.

Dbanie o kreatywność

Świetnym pomysłem będzie również zakup kolorowanek. Dobrze jest dodać w zestawie wysokiej jakości kredki. Ważne, aby nie cechowały się łamliwością, bo kilkuletnie dziecko dopiero się uczy nimi posługiwać i może je niechcący połamać. Niektórzy decydują się na wręczenie w pełni wyposażonego piórnika, zawierającego między innymi strugaczkę oraz gumkę do zmazywania. Taki komplet świetnie się prezentuje i nie wymaga specjalnego pakowania – wystarczy przewiązać go ozdobną wstążką i dopiąć bilecik z życzeniami. Jeżeli dziewczynka uwielbia lalki Barbie, można zdecydować się na kolorowankę z takim motywem, co z pewnością ją ucieszy.

Mięciutki upominek

Nie można oczywiście zapominać, że maluchy kochają pluszaki. Zwłaszcza dziewczynki chętnie się nimi bawią. Uwielbiają z nimi spać, przytulać je i wszędzie ze sobą zabierać. Najpopularniejsze są modele w kształcie:

– zająca,

– niedźwiedzia,

– pieska,

– kotka.

Pluszaki służą nie tylko jako zabawki – większe egzemplarze potrafią pełnić funkcje poduszek. Da się znaleźć naprawdę unikalne maskotki, którymi kilkulatka będzie się mogła pochwalić w przedszkolu lub na placu zabaw.

Maluchy uwielbiają bawić się zabawkami, więc to je najczęściej wręcza im się w formie podarunku. Obecnie jednak istnieje tak szeroki wybór rozmaitych drobiazgów, że powstaje dylemat, co powinno się zakupić. Jaki prezent ucieszy kilkulatkę? Idealny podarunek Warto zdecydować się na zakup lalki Barbie. Jest to ponadczasowa zabawka, uwielbiana przez dziewczynki w różnym wieku. Pozwala rozwijać…