Czemu lalki Barbie zawdzięczają swoją popularność

Od lat najlepszym prezentem dla dzieci na różnego rodzaju okazje są zabawki. Dziewczynki szczególnie upodobały sobie lalki Barbie, które na świecie zyskały ogromną popularność. Niemal każda dziewczynka choć raz bawiła się lalką tej firmy, lub nawet miała ich całą kolekcję. Zabawki dla dziewczynek w postaci lalek są dokładnie tym, czym samochodziki dla chłopców – to klasyki, z których jednak dzieci zawsze bardzo się cieszą. Lalki Barbie dostępne są na rynku w przeróżnych wariantach, z różnymi kolorami włosów czy skóry. Czemu lalki barbie i akcesoria do zabawy zawdzięczają swoją popularność?

Lalki Barbie – kochają je dziewczynki na całym świecie. 

Wokół tych lalek krążyły jeszcze do niedawna opinie, że ich idealny wygląd ma nie do końca korzystny wpływ na rozwijające się młode dziewczynki. Lalka Barbie wygląda jak “kobieta idealna”. Co prawda kanony piękna zmieniają się na przestrzeni wieków, ale dzisiaj kobietą o idealnych kształtach powszechnie nazywa się posiadaczkę długich, pięknych włosów, smukłych nóg, wąskiej talii i nie za dużych, ale też nie za małych piersiach. Właśnie takie cechy reprezentuje większość lalek Barbie. Dzieci jednak nie rozumieją jeszcze, że tak naprawdę każde ciało jest idealne, dlatego warto uczyć ich od najmłodszych lat, że wygląd lalki nie jest do końca naturalny, oraz, że ciało każdej kobiety się różni, i jest idealne na swój sposób. Lalka Barbie to dla małych dziewczynek zabawka, dzięki której w swojej wyobraźni mogą kreować obraz idealnego życia, zabaw z przyjaciółmi, ogromnej ilości ubrań i beztroskiego spędzania czasu. 

Jaki prezent wybrać dla dziewczynki?

Lalka Barbie to z pewnością świetny pomysł na prezent dla dziewczynki w każdym wieku. Zarówno starsze, jak i młodsze dzieci kochają nadawać swoim zabawkom tożsamość. Bardzo łatwo przypisać ją lalce – która z nas nie nadawała swoim zabawkom imion, i nie urządzała między nimi spotkań, zabaw czy wymian ubraniami? Posiadanie kolekcji lalek dla dziewczynki jest powodem do dumy, ale także świetnym sposobem na naukę. Lalki to dzisiaj nie tylko plastikowe zabawki – posiadają one wiele więcej funkcji, jak na przykład możliwość mówienia, czy reagowania na bodźce wysyłane przez dziecko, takie jak na przykład dotyk. Dzięki lalkom Barbie można uczyć swoje dziecko opieki czy koleżeńskości, a nawet współczucia i odpowiedzialności. Warto bawić się lalkami Barbie razem ze swoim dzieckiem – to dla maluchów bardzo ważne, ponieważ te często chcą zaprosić do swojego wyimaginowanego świata nie tylko zabawki, ale także najbliższych. 

Od lat najlepszym prezentem dla dzieci na różnego rodzaju okazje są zabawki. Dziewczynki szczególnie upodobały sobie lalki Barbie, które na świecie zyskały ogromną popularność. Niemal każda dziewczynka choć raz bawiła się lalką tej firmy, lub nawet miała ich całą kolekcję. Zabawki dla dziewczynek w postaci lalek są dokładnie tym, czym samochodziki dla chłopców – to…